Неодим та олександрит в одному промені - рішення багатьох проблем.

Неодим та олександрит в одному промені - рішення багатьох проблем.

У сучасному світі використання олександритового та неодимового лазера в естетичній медицині набуває все більшої популярності. Сьогодні мені хотілося б детальніше познайомити Вас з перевагами даних лазерних технологій, розглянувши їх спочатку окремо, а також звернувши особливу увагу на абсолютно інноваційну методику їх поєднання.

Відомо, що кожен тип лазера, залежно від довжини хвилі випромінювання, впливає на шкіру по-своєму і тому використовується в косметології з різними цілями. Так, наприклад, омолодження обличчя за допомогою олександритового лазера дозволяє ефективно вирівнювати тон шкіри, позбавлятися пігментних плям, завдяки тому, що випромінювання олександритового лазера (довжиною хвилі 755 нм) чудово поглинається пігментом шкіри меланіном. У той же час випромінювання неодимового лазера (1064 нм) найкраще працює з судинними дефектами – куперозом, капілярною сіткою, судинними зірочками, оскільки до цього типу випромінювання чутливий пігмент крові – гемоглобін.

Олександритовий лазер на сьогоднішній день визнаний найефективнішим та найбезпечнішим лазером для епіляції.

Видаляє волосся миттєво, практично безболісно. Ефективний при видаленні всіх кольорів волосся та навіть на шкірі світлих тонів. Завдяки кільком процедурам можна радикально вирішити проблему підвищеної рослинності на тілі. Навіть після першого сеансу відзначається значне зменшення швидкості росту волосся. Після курсу процедур ефект зберігається багато років. Також олександритовим лазерним обладнанням можна видаляти пігментні плями, такі як ластовиння, лентиго та ін.

Принцип роботи олександритового лазера.

В основі пристрою лазера лежить однойменний мінерал. Саме за допомогою штучно вирощеного олександрита генерується лазерний промінь. Довжина хвилі складає 755 нм. Цього вистачає, щоб досягти темного пігменту меланіну. Тому він особливо ефективно видаляє всі кольори волосся на всіх типах шкіри, у тому числі слабозабарвлені, з якими не справляється діодний лазер.

Під дією променя олександритового лазера волосяний пігмент меланін, розташований у стрижні волосся, нагрівається і руйнує сусідні клітини ростової зони волосся — матриксу, і таким чином відбувається загибель волосяного фолікула, дуже селективно. Щоб досягти максимального ефекту, необхідно провести кілька сеансів з проміжками 3-5 тижнів.

Основні переваги олександритового лазера:

 • швидкість;
 • видаляє навіть тонке світле волосся (на відміну від діодного);
 • можливість обробляти великі ділянки (світлова пляма – до 18 мм);
 • мінімум неприємних відчуттів під час процедури;
 • відсутність побічних ефектів;

Тільки з появою олександритових лазерів процес видалення волосся став не лише безболісним та ефективним, але навіть приємним.

Неодимовий лазер Не є конкурентом олександритового, а скоріше доповнює його.

Генерує промінь завдовжки 1064 нм. Поглинається переважно червоним кров'яним пігментом- гемоглобіном. За ефективністю даний лазер поступається олександриту, але оскільки промінь слабо поглинається пігментом меланіном, епіляцію можна проводити навіть на засмаглій шкірі. Крім того, ефективно лікує судинні сіточки.

Використовувати лазерний промінь можна на шкірі будь-якого типу, навіть волосся, що вросло, видаляється без праці, можливість інфікування відсутня повністю, а ймовірність травмування знижена до мінімуму.

Сама ж лазерна епіляція проходить так: спочатку, після попереднього огляду, лікар налаштовує обладнання. Пацієнт одягає захисні окуляри, які оберігають очі від влучення лазерного світла. Епіляція проводиться по сухій очищеній шкірі. Переміщення світлового променя контролюється оператором, що дозволяє не залишити жоден міліметр шкіри необробленим, а також уникнути непотрібного багаторазового впливу на ту саму ділянку.

Тривалість процедури залежить від розмірів ділянки тіла, де вона проводиться, а кількість походів до лікаря – від індивідуальних особливостей. Комусь достатньо чотирьох процедур, а комусь доведеться пройти 9-10 сеансів.

Також, неодимові лазери успішно використовуються для омолодження обличчя. На сьогоднішній день створено чудову альтернативу хірургічним методам корекції вікових змін – безопераційне неодимове омолодження.

Як проходить процедура?

Промінь неодимового лазера проникає крізь верхній шар шкіри, епідерміс, безпосередньо в дерму, внутрішній шар шкіри і прогріває її.

При цьому колаген, що міститься в клітинах (білок, що забезпечує шкірі еластичність і пружність) розігрівається і ущільнюється, а шкіра, відповідно, підтягується. Таким чином, відбувається розгладжування дрібних зморшок та згладжування великих. Крім того, лазерна дія запускає в глибинному шарі шкіри процедуру утворення нових колагенових волокон, які забезпечують розтягнутий у часі ефект від виробленої підтяжки.

Таким чином, за рахунок активного глибокого термолізу (прогрівання) тканин відбувається потужна стимуляція клітинного оновлення, процесів регенерації та репарації тканин, завдяки чому колагеновий каркас шкіри зміцнюється, контури обличчя стають чіткішими, а шкіра – пружною.

Неодимове омолодження обличчя лазером дозволяє отримувати чудові естетичні результати:

 • За рахунок потужного ліфтинг-ефекту відбувається підвищення пружності та еластичності шкіри, покращення чіткості контурів обличчя.
 • Шкіра зволожується, сяє зсередини, стає рівною, гладкою.
 • Вирівнюється колір обличчя та тон шкіри стає здоровим.
 • Дрібні зморшки зникають, а великі стають менш помітними.
 • Зменшується помітність шрамів та рубців, явищ постакне та судинної сітки.

Mixed Technology – вплив олександритового та неодимового лазера в одному промені.

Технологія змішаного випромінювання Mixed Technology заповнює весь спектр можливостей при видаленні небажаного волосся та судинної патології на всі фототипи шкіри, незалежно від пори року. Фахівець з естетичної медицини вибирає схему лікування з урахуванням особливостей шкіри пацієнта, варіюючи між поперемінним та одночасним впливом та потужністю випромінювання.

Гістологічні дослідження показали ефективність та безпеку такого підходу. Волосяний фолікул повністю руйнується, при цьому навколишні тканини залишаються не пошкодженими. При лікуванні косметологічних недоліків судинного генезу вплив покращується за рахунок зміни структури гемоглобіну та підвищення рівня поглинання енергії неодимового лазера.

Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити наступний висновок, що вибираючи професійний апарат для лазерної епіляції необхідно звернути увагу на наступні параметри:

 • Тип робочого елемента та довжина хвилі
 • Область застосування (зона обробки, фототип)
 • Ефективність, у тому числі для світлого, рудого та сивого волосся, а також для темної шкіри
 • Безпека (ризик отримання опіку)
 • Комфорт під час процедури (необхідність застосування охолодження, анестетиків)
 • Тривалість процедури (в рамках однієї процедури та повного курсу)
 • Вартість
 • Результат (після повного курсу)

Тільки з появою олександритових лазерів процес видалення волосся став не лише безболісним та ефективним, але навіть приємним. Платформи, що поєднують в собі олександритовий і неодимовий лазери, дозволяють позбутися непотрібного волосся на тривалий час; омолодити шкіру та позбавити від естетичних проблем.

 27/07/2022
 (343 переглядів)